Je jen na nás, zda se šíření koronaviru COVID-19 zpomalí. Nikdo, včetně mladých a zdravých lidí, by se v toto období neměl účastnit žádných větších setkání

Tvorba plísní a plísní na stěnách po instalaci PVC oken?

  • Boj proti tvorbě plísní a hub začíná eliminací příčin jejich vzhledu. Houby a černá plíseň na stěnách, kondenzace na oknech, vysoká vlhkost v místnostech domu - to vše jsou důsledky špatného větrání.
  • Každý dům má zdroje vlhkosti (koupelna, kuchyň, lidé sami ...).
  • Pokud ventilace chybí nebo je nedostatečná, na chladných površích (okna z PVC, ramenní popruhy, rohy, stěny ohraničující vnější stranu ...) se hromadí vlhkost a mění se na kondenzát.
  • Výsledkem je zvýšení vlhkosti v domě, tvorba kondenzace na stěnách a nedostatek ventilace: jsou to ideální podmínky pro tvorbu plísní, a tedy i hub, jejichž spory mohou velmi negativně ovlivnit lidské zdraví. osoba. Rovněž dochází k prudkému poklesu kyslíku a zvýšení oxidu uhličitého a radonu. Všechny prvky, které negativně ovlivňují zdraví.
  • Rekuperátor neodstraní existující houby a plísně, bude nutné ošetřené oblasti ošetřit fungicidními látkami. Instalace rekuperátoru však zajistí správnou ventilaci a normalizuje vnitřní mikroklima. Rovněž odstraní příčiny plísní a plísní a zabrání jejich opětovnému výskytu a reprodukci.